Jak vydělat peníze díky komunitě?

Co si pod "komunita" představit

V ČR se jedná zatím o nejmíň využívaný vedlejšák z těchto čtyř, v zahraničí to tak ale není. Pokud dokážete získat pozornost lidí – a tuto pozornost přesměrovat do placené komunity, máte vyhráno.

Příklady komunit

Proč mám tento "online vedlejšák" rád?

Umožňuje vydělávat peníze díky tomu, že dělám, co mě opravdu baví.

Navíc se jedná většinou o opakované (měsíční nebo roční) platby, takže mám zajištěný pravidelný příjem.

Komunity se navíc hezky doplňují s ostatními možnostmi, např. s kurzy nebo službami.

Pro koho je to vhodné:

Pro ty z vás, kteří tvoří obsah o svém koníčku nebo práci a mají už nějaké publikum.

Případně pro ty, kteří jsou připraveni na tom pracovat a nehledají úspěch přes noc, ale spíše v řádech měsíců nebo let.

Na co si dát pozor?

  • Pravidelný příjem si musím zasloužit a o podporovatele neustále bojovat. Pokud přestanu být aktivní, tak se začnou lidi postupně odhlašovat a mě začne klesat příjem.
  • Celé je to postavené na mém brandu – pokud udělám nějakou velkou chybu nebo budu chtít změnit své zaměření, můžu ztratit přízeň fanoušků.
  • Pokud se netrefíte do dostatečně velké cílovky, může vaše snaha přijít vniveč.

Jak začít s prodejem online kurzu?

Krok 1 – Aby mě lidi začali podporovat, tak je nutné, aby o mně věděli a byli mými fanoušky. Proto musím tvořit takový obsah v takovém formátu, který je zajímá a který budou konzumovat.

Krok 2 – V tomto obsahu je budu vyzývat k odběru newsletteru. Díky tomu si začnu budovat databázi potenciálních zákazníků. Těmto lidem budu posílat zajimavý obsah tak, aby si zvykli moje e-maily otevírat a číst.

Krok 3 – Vyzkouším si vytvořit komunitu “zadarmo”. Pro tento účel vytvořím zdarma Discord kanál. Ve svém obsahu začnu zvát do kanálu fanoušky udělám vše pro to, aby byl kanál aktivní.

Krok 4 – Pokud vidím, že můj obsah funguje a Discord “žije”, vytvořím si účet na Patreonu a naplánuju takové odměny, aby dávaly smysl mě i fanouškům. Inspiruju se u jiných kampaní.

Jak vydělat 100.000 Kč?

Tady bude rozjezd hodně pomalý. Pokud by bylo placené členství za 250 Kč, potřebujete mít 400 plateb.

Ideálně by zde bylo každý měsíc zdvojnásobit počet platících – první měsíc 10 = 2500 Kč. Druhý měsíc 20 = 5000 Kč. Třetí měsíc 40 = 10.000 Kč. Čtvrtý měsíc 80 = 20.000 Kč. Pátý měsíc = 40.000 Kč.

Pokud se vám bude dařit konzistentně získávat pozornost díky obsahu, mělo by se to podařit do jednoho roku. Do karet vám hrají pravidelné platby a efekt “sněhové koule”.