Jak vydělat peníze díky online kurzu?

Co si pod "online kurz" představit

Skvělý způsob, jak zabalit vaše unikátní znalosti a dovednosti do “balíčku”, a ten prodávat prostřednictvím kurzu.

Příklady online kurzů

Proč mám tento "online vedlejšák" rád?

Poskytují velkou svobodu – prodej funguje, i když spím.

Zároveň jsou dobře škálovatelné a pokud dělám kurzy delší dobu, můžou na sebe navazovat.

Díky tomu se mi zvětšuje počet zákazníků, kterým můžu nabízet i své další kurzy.

Pro koho je to vhodné:

Pro všechny, které baví aspoň trochu školit, a zároveň mají konkrétní věc k předání, o kterou bude zájem.

Na co si dát pozor?

  • Kurzy se většinou neprodávají za moc peněz. Pokud dělám své první placené kampaně – třeba na Facebooku – tak je těžké být na začátku v zisku. To ale nutně nevadí – je potřeba se vše naučit a získat první zákazníky.
  • Je velká pravděpodobnost, že svým prvním kurzem úplně minu to, o co je na trhu zájem. Proto je důležité nenechat se odradit a nebát se vše ladit za pochodu.

Jak začít s prodejem online kurzu?

Krok 1 – Sepsal bych si dovednosti a znalosti, o kterých bych mohl něco natočit. Na základě toho sepíšu 20 problémů, které pomůžu lidem vyřešit. Zamyslím se i nad tím, s čím vším pomáhám už teď – rodině, přátelům nebo kolegům.

Krok 2 – Na těchto 20 problémů se podívám a zhodnotím, které tři mají největší potenciál lidem pomoct. Čím akutnější problém člověku pomůžu vyřešit, tím líp. Tyto 3 problémy vyberu tak, aby řešily lidem jeden (nebo 2 najednou) ze tří velkých problémů, které všichni mají – zdraví, vztahy nebo peníze (vydělat nebo ušetřit).

Krok 3 – Z těchto 3 problémů si vyberu jeden, který svým kurzem budu řešit. Napíšu si strukturu kurzu, vytvořím si název. Z názvu musí být patrné, že mi s daným problémem pomůže a že mi ho vyřeší. Vhodné je i doplnit nějaké časové ohraničení.

Špatný název: Online podnikání od A do Z pro lidi, kteří hledají přivýdělek

Lepší název: Jak vydělat první korunu díky “online vedlejšáku” během 7 dní, aniž bych musel končit v práci nebo investovat desetitisíce – krok za krokem

Krok 4 – Připravím si prezentace v Google Prezentacích a nahraju krátké lekce (třeba díky rozšíření Loom do Google Chrome). Krátké lekce nahraju na YouTube jako “Neveřejné”.

Krok 5 – Vytvořím si webové stránky s platební bránou. Osobně doporučuju Konverzky v kombinaci s platební bránou Stripe – během pár minut si vytvoříte prodejní stránku i s členskou sekcí. Alternativa: web na WordPressu s členskou sekcí od FAPI nebo SimpleShopu. Do členské sekce dám videa a připravím prodejní stránku.

Krok 6 – Začnu s propagací. Tady jsou možnosti 2 – placená nebo neplacená.

Neplacená propagace – každý den si vymezím v kalendáři 1 hodinu času na propagaci. Budu procházet tematické skupiny na Facebooku a příspěvky na Twitteru a LinkedInu. Každý den budu hodinu lidem pomáhat díky odpovídání na dotazy. Můžu případně lidem psát do soukromých zpráv, tam dále pomáhat a v momentě, kdy uznám za vhodné, jim pošlu odkaz na kurz.

Placená propagace – nejlepší bude reklama na Facebooku díky možnosti sledování výkonu a rychlosti prvních výsledků. Vytvořím kampaň na prodejní stránku a pokusím se napsat inzerát dostatečně zajímavý a lákavý, aby lidi klikli a kurz si koupili.

Jak vydělat 100.000 Kč?

Vždy záleží na ceně kurzu. Pokud budete prodávat kurz za 1250 Kč, tak jich potřebujete prodat 80. Pokud by se vám podařilo prodat jeden kurz denně, tak této částky dosáhnete za 80 dní.